РНБО вирішила провести міжнародний аудит і ревізію концерну “Укроборонпром”


Рада національної безпеки і оборони (РНБО) вирішила провести аудит і ревізію діяльності державного концерну «Укроборонпром» із залученням міжнародних експертів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби РНБО. За словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, напрями реформування ОПК напрацьовувалися із залученням провідних фахівців з країн-стратегічних партнерів України – членів Північноатлантичного альянсу, а також незалежних військових експертів із нашої країни. «З урахуванням цих напрацювань РНБО України ухвалила рішення, що передбачає комплекс заходів з реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення прозорості виконання державного оборонного замовлення, а також пріоритетні кроки стосовно системної боротьби з будь-якими корупційними проявами та відповідальністю керівників незалежно від рангів і займаних посад», – сказав Турчинов.

Секретар РНБО повідомив, що за результатами засідання доручено провести аудит і ревізію діяльності ДК «Укроборонпром» та підприємств-учасників концерну із залученням іноземних експертів.

Генеральній прокуратурі, СБУ, Національному антикорупційному бюро та Держбюро розслідувань рекомендовано здійснити перевірку і надати правову оцінку викладеним у ЗМІ фактам порушень у сфері оборонних закупівель, та про результати поінформувати громадськість.

Кабінету міністрів доручено підвищити рівень прозорості та посилити контроль з боку держави за діяльністю ДК «Укроборонпром» і залучити фахівців з країн-членів НАТО до роботи наглядової ради концерну.

Також уряду доручено розглянути питання щодо створення центрального органу виконавчої влади для забезпечення реалізації державної військово-промислової політики та управління об’єктами державної власності у відповідній сфері.

Доручено також ініціювати внесення змін до закону України «Про державне оборонне замовлення» у частині підвищення рівня прозорості державних закупівель, зокрема, формування державного оборонного замовлення у формі відкритих даних, за виключенням вузької номенклатури оборонної продукції, що містить ознаки державної таємниці.

25 лютого проект “Наші гроші з Денисом Бігусом” оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор нібито причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей “товар” за змовою з керівництвом “Укроборонпрому” продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від “Укроборонпрому” щонайменше 250 млн грн.

Олега Гладковського журналісти називають другом президента Петра Порошенка і “смотрящим за оборонкою”.

26 лютого президент відсторонив Гладковського від виконання обов’язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади.

Сам Гладковський заявляв, що його син став заручником “брудної роботи і брудних справ” та позивається до журналістів-розслідувачів.

САП відкрила кримінальне провадження для перевірки оприлюднених у програмі “Наші гроші” фактів про мільйонні оборудки в оборонній сфері.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ розслідує оприлюднені у ЗМІ оборудки в оборонній сфері з 2017 року, а НАБУ – з 2016 року. За його словами, встановлена сума збитків, завданих держбюджету, про які йдеться в розслідуванні проекту “Наші гроші з Денисом Бігусом”, становить 22 млн грн. Також Луценко підтвердив, що підприємства ОПК, в тому числі “Кузня на Рибальському”, отримували деталі для ремонту військової техніки контрабандою з Росії. Генпрокурор пропонує окремим рішенням РНБО визначити порядок постачання необхідних деталей для підприємств «оборонки» з території РФ, тому що не всі деталі для військової техніки можна виготовляти в Україні.

4 березня проект “Наші гроші з Денисом Бігусом” оприлюднив нову частину розслідування закупівель комплектуючих за завищеними цінами для підприємств “Укроборонпрому”, згідно з яким чинний керівник державного концерну Павло Букін та колишній перший заступник секретаря РНБО Гладковський нібито отримували “відкати” за постачання висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану.

Джерело

Опубліковано у Новини, Політика. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *