200 вареників на один вечір. Як живе родина, у якій виховують 12 дітей?

“У нас завжди гамірно, – каже мама. – Хочеться тиші. Та коли тихо, то мені навіть страшно”.



Вирушаю в гості до Яремчуків — вони живуть у Тисмениці, у центрі містечка, у великому двоповерховому будинку, який недавно придбали. На подвір’ї мене зустрічає отець Василь — він греко-католицький священик. Тихенько запрошує до хати — бо “наймолодша принцеса Анна спить”.

У будинку чую колискову. За мить до мене виходить Галина — струнка (після 12 пологів!) й усміхнена.

“Наші діти — це Боже благословення, — каже “Експресу” батько багатодітної родини. — Я устократ благословенний Всевишнім, можу щодня Йому служити, у мене живі й здорові родичі, добра і красива дружина та дванадцятеро дітей!”

“У нас завжди гамірно, — додає пані Галина. — Хочеться тиші. Та коли тихо, то мені навіть страшно”.

Питаю, чи планували вони аж 12 дітей. Подружжя в один голос каже, що це запланував Бог.

Наші діти — це Боже благословення.

Познайомилися Василь з Галиною в рідному селі Гута на Богородчанщині. Старший на шість років парубок, який вже відслужив в армії та навчався у дяківській школі, три роки чекав, допоки Галина стане дорослою. Коли дівчині виповнилося 18 з половиною років, одружився.

Через рік народилася перша донька — Павлинка, нині їй 19, вона — третьокурсниця Івано-Франківського медуніверситету, майбутня фармацевтка. 18-річний син Іван навчається на фізика в Прикарпатському університеті. Хлопець ремонтує побутову техніку, комп’ютери та мобільні телефони. 16-річна Марія здобуває знання в ліцеї для обдарованих дітей, мріє навчатися на спеціальності “німецька філологія”. Василеві — 14, у нього хист до точних наук та гри на скрипці, Галині — 13, грає на бандурі й цікавиться економікою, Василині — 11, також грає на бандурі. Іванові — 10, він — волейболіст та цимбаліст, Степанові минуло 8 років, хлопчик грає на акордеоні, Йосифові — 7, мріє стати гітаристом. Іллі — 6, Вікторії — 3 роки, вони люблять малювати. Наймолодшій Анні — декілька тижнів.

Живуть діти по троє-четверо у просторих кімнатах. У цій сім’ї за пустощі дітей карають відмовою у розвагах та довгою повчальною розмовою з батьком. Увечері всі спільно моляться — кажуть, це дуже зближує родину.

Скільки ж усього треба наготувати для великої родини? Пані Галина каже, що в середньому варить на раз дві 8 — 10-літрові каструлі. У неділі та свята мама зі старшими доньками ліпить понад 200 вареників або пельменів!

Одягу та взуття Яремчукам не бракує, та дуже дорогих іграшок чи смартфонів діти не мають. Вони добре розуміють, що не в цьому щастя. Головне — що в дівчат та хлопців з багатодітної родини є безмір підтримки, розуміння та любові одне від одного.

Джерело

Опубліковано у Культура, Новини, Пригоди. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *