Список кандидатів у Президенти України: хто подав документи у ЦВК

10 осіб подали документи до Центральної виборчої комісії на участь в президентських виборах, які відбудуться у березні 2019 року. Вісьмох із них Центрвиборчком зареєстрував, одному у реєстрації відмовив.


Першим офіційно зареєстрованим кандидатом у Президенти України став екс-міністр екології та природних ресурсів України, юрист Ігор Шевченко, який подав документи в Центральну виборчу комісію в перший день передвиборчої кампанії – 31 грудня.

Окрім нього, в останній день 2018 року документи до ЦВК подав правозахисник та економіст з Броварів Володимир Ратуш. За його словами, з великими політичними силами він не пов’язаний, проте у минулому був членом партії “Народно-трудовий союз українців”.

Вранці 3 січня документи до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатом на виборах президента України подав лідер Соціал-демократичної партії, народний депутат з фракції “Блок Петра Порошенка” Сергій Каплін.

Четвертим офіційно зареєстрованим кандидатом у Президенти України став Валентин Наливайченко. За його кандидатуру 3 січня одноголосно проголосували делегати з’їзду партії “Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка “Справедливість”. Після цього, він одразу подав документи до Центральної виборчої комісії та пройшов реєстрацію.

Також 3 січня подав у ЦВК документи голова Аграрної партії Віталій Скоцик.

Міський голова Львова та лідер партії “Об’єднання “Самопоміч” Андрій Садовий останнім 3 січня подав документи до ЦВК для реєстрації кандидатом на виборах президента України.

10 січня документи до Центрвиборчкому подав Віталій Купрій – народний депутат, обраний у 2014 році в мажоритарному окрузі на Дніпропетровщині. До парламента він висувався від “Блоку Петра Порошенка”, однак у 2015 році вийшов з фракції БПП.

Ще одним кандидатом у президенти став очільник політичної партії “Наші” позафракційний народний депутат Євген Мураєв. Документи до ЦВК він здав 11 січня.

А вже у суботу, 12 січня, документи у Центральної виборчої комісії подав лідер політичної партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко. Він розповів, що вже вніс заставу у розмірі 2,5 мільйона гривень. За словами політика, більша частина суми – це гроші його партії, сам же Гриценко додав до застави власних 100 тисяч гривень.

16 січня документи для участі у виборах до ЦВК внесла народний депутат від “Блоку Петра Порошенка” Ольга Богомолець.

Окрім неї, документи до ЦВК в середу подав екс-голова Державної фіскальної служби Роман Насіров. Він йде на вибори як самовисуванець.

Тож станом на обід 16 січня вже 11 осіб подали до ЦВК документи для реєстрації кандидатами у президенти. Наразі Центральна виборча комісія офіційно зареєструвала Ігоря Шевченка, Віталія Скоцика, Андрія Садового, Анатолія Гриценка, Сергія Капліна, Валентина Наливайченка, Євгена Мураєва та Віталія Купрія. Ратушу відмовили у реєстрації через невідповідність його документів вимогам виборчого закону, а документи Богомолець та Насірова зареєструє у найближчі дні.

Документи у ЦВК можна подати до 3 лютого 2019 року. З ними потрібно також внести грошову заставу у розмірі 2,5 мільйона гривень. Реєстрація усіх кандидатів у президенти буде тривати до 8 лютого.

Нагадаємо, президентські вибори відбудуться 31 березня 2019 року. Згідно з опитуванням, проведеним групою “Рейтинг”, чинний глава держави Петро Порошенко нині лише третій і його результат складає усього 11,1%. Це майже вдвічі менше за показники Юлії Тимошенко – 20.8%. Володимира Зеленського підтримують 13,4%.

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *