На українців очікує радикальне зростання цін на продукти: що подорожчає

На українців очікує радикальне зростання цін на продукти: що подорожчаєЦінові стрибки відбуваються через не достатню кількість потужностей для зберігання та переробки продуктів. Так, знаменита криза з гречкою виникла, бо не вистачало умов для зберігання сировини.


“Крім того, в Україні не завжди обґрунтований сезонний фактор. Коли ціна протягом сезону зростає на 20-30% – це нормально. Коли коливання відбуваються раптово – це викликає питання. У першу чергу до Антимонопольного комітету, який повинен слідкувати за різкими стрибками цін”, – наголошує Олексій Кущ.

Ціни в Україні відстають від європейських через низький рівень доходів населення.

“У 2019-му з одного боку побачимо вирівнювання цін до європейського рівня. З іншого – наші зарплати явно зростатимуть меншими темпами, ніж вартість товарів і послуг. Тому якість життя українців буде погіршуватися”, – додав експерт.

За його словами, держава повинна створювати більше потужностей, щоб переробляти, зберігати та транспортувати сировину. Паралельно запускати в роботу Антимонопольний комітет. Поки він не почне ефективно працювати, ринок шукатиме слабкі місця і створюватиме “цінові бульбашки”.

За словами економіста Олександра Охріменка, ціни зростають через ПДВ.
“Ця система працює не ефективно. Виробники, продавці закладають у вартість товару додатково 20%. Адже їм ніхто не повертає податок на додану вартість. А свої гроші вони не хочуть втрачати”, – говорить економіст.

Протягом 2018-го ціни найбільше зросли на овочі, хліб і м’ясо. Лідерами подорожчання стали цибуля і морква. У червні кілограм моркви коштував 35 грн. Зараз ціна опустилася. Відчутно подорожчала цибуля. Торік за кілограм платили 3,5 грн. Зараз – понад 15. До кінця року ще 10% додасть до ціни картопля. Від початку серпня вона вже подорожчала на 15-20%.

Опубліковано у Економіка, Пригоди. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *