Ілон Маск показав перший тунель Boring Company (фото)

8 грудня Ілон Маск продемонстрував перший готовий тунель своєї компанії Boring Company, який пролягає під штаб-квартирою SpaceX в Хоторне, Каліфорнія. Boring Company займається розробкою транспортної мережі з підземних тунелів, щоб вирішити проблему з трафіком і пробками.

Тунель шириною 4,3 метра тягнеться на 2,3 км, а його будівництво оцінюють в $ 10 млн. У цю вартість входила як сама споруда тунелю, так і вся його внутрішня інфраструктура, освітлення, комунікації, системи безпеки і відеоспостереження, вентиляційні системи і тд.

За словами Маска, такі тунелі можуть будуватися в кілька шарів, формуючи, по його формуванні, 3D-мережу підземних магістралей.Для початку планувалося пускати по тунелях спеціальні пасажирські капсули, проте зараз вони будуються так, щоб ними могли користуватися автомобілі, оснащені спеціальним набором знімних коліс, від капсул відмовилися. По ним будуть їздити і машини для тих, у кого немає свого електротранспорту. Пропускну здатність тунелю пророкують на рівні 4000 авто на годину або ж 16 000 пасажирів на годину, за умови, що всі машини заповнені.

Швидкість в тунелі може перевищувати 240 км /г , правда, електрокар під час демонстрації їхав зі швидкістю близько 80 км / гПеред початком презентації Маск запостив в Twitter фото Tesla Model X, розташовану в тунелі, відзначаючи, що будь-який автономний електричний транспортний засіб зможе користуватися цією системою, для установки необхідного обладнання доведеться витратити $ 200-300.Компанія також продемонструвала зйомку того, як зможе доставляти автомобілі з тестового тунелю на дороги за допомогою системи спеціальних ліфтів. У тунелі прокаталося кілька людей, включаючи одного репортера, який пізніше поскаржився на те, що його заколисало, пише Cnet. Маск запевнив, що з часом система буде працювати «гладко, як скло».

Нагадаємо, в квітні Boring Company залучила $ 113 млн інвестицій. У раунді взяв участь 31 інвестор, імена яких не розкриваються.

Опубліковано у Економіка, Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *